NZŠL jar 2024 11.kolo

11. Kolo Nzšl Čaute šípkari, v utorok 23.4. sme sa stretli v našom klube aby sme sa preklopili do druhej polovice jarnej sezóny 2024. Rebríček je na prvých priečkach ako na hojdačke a lídri sa striedajú jeden za druhým. Rovnako, ako víťazi jednotlivých kôl. Pred týmto kolom sme si trochu užili pohostinnosti nášho domovského Amsterdam clubu v podobe drinkov od šéfa podniku Romana Tlčinu a pochlapil sa aj náš vedúcko Feri Šulc. Nuž čo iné im ostávalo, keď museli udržať na uzde dav 30tich šípkarov. V Amsterdame totiž od 17h prebiehala tlačová konferencia RFA, (MMA organizácia) pred blížiacim sa turnajom v Nových Zámkoch. Museli sme začať o čosi neskôr, okolo 18:45h, no kto by sa hádal s chlapcami ako Boráros či Fabšo? (Kto trocha sleduje túto scénu chápe.) MMA je možno najťažší šport na svete, no rozhodne šípky sú č.2. Veď šípkarský šport tvaruje telo do iných rozmerov, teda hlavne bruško a občas aj niektoré tváričky hráčov vyzerajú po Slovenských pohároch, ako po zápase v MMA. To tak na úvod a odľahčenie a teraz už seriózne.
11. Kolo, 30 hráčov, 6 skupín po 5 súťažiacich, na tri víťazné legy a postup prvých 2ch automaticky a všetci 3tí do baráže. Najväčší „kapri“ v skupinách: Hakke, Fialka, Pondela, Marosi, Jurasko a Obranec. 14 kúskov bonusov a z toho 3x hviezdil Peťom „lišiak“ Obranec, ktorý zavrel 2x 100 a raz 136. Druhých postupujúcich si aj tak nikto nepamätá, tak prejdem rovno k vzrušujúcejšej baráži v podobe 701ky. Tu prekĺzli: Hlavatý, Vrabec, Baranay a Sombat.
Playoff: V prvom kole vyraďovačky zahral krásne šípky náš kolárovský „vrták“ Attilka Marosi, ten vyhral nad Vrabcom 3:1 a pripísal si bonusy 2×18š, zavretie 100 a 120. Druhé kolo prinieslo 2 jednoznačné výsledky 3:0 pre Fialku a Pondelu proti Šulcovi a Juraškovi. V hornej časti štvrťfinále si 5 legov užili Jung a Hakke, prvý menovaný vyhrával 2:0 s krásnym zavretými 127 Bullom a 180kou, no Aurel zacítil šancu a otočil zápas na 2:3. Druhý zápas Marosi vs Obranec bol ešte napínavejší a Attilka pripísal 15š, 18š a 180ku. Peťo mu uštedril 18š, 180ku a prehru 2:3. Semifinále sa nieslo v rovnakom duchu. Oba zápasy skončili pomerom 4:3! Fakt to bolo neskutočne napínavé v oboch až do poslednej šípky. Aurel prehrával veľkým rozdielom no opäť dokázal zvrátiť výsledok na svoju stranu, Peťo hral bravúrne s priemerom nad 70. V zápase Fialku s Pondelom to bolo ako na húpačke a trvalo to 7 legov, rozhodol až záver a posledný dabl v Romanov prospech. Finále Hakke vs Fialka Toto bol naozaj zápas, kedy prvý krát vyhrával Aurel a Roman doťahoval. Ako inak, ako na sedem legov bojovali naši 2ja najlepší 11ho kola. Víťaz môže byť iba jeden a tentokrát sa ním stal Roman Fialka výhrou 4:3. Gratulujeme a ďakujeme za vašu priazeň. Ďakujeme, že nás navštevujete a dúfame, že sa u nás cítite dobre. Vidíme sa opäť v utorok. Čaukoooo

NZŠL-jar-2024-11.kolo_