Juniorská akadémia

Program našej akadémie pozostáva z tréningovej, súťažnej časti a propagačnej časti.

Tréningová fáza pozostáva z dvoch tréningov pre juniorov do 18 rokov v utorok a štvrtok od 15h do 16:30h. Tréningy prebiehajú pod vedením trénerov, kde sa juniori vzdelávaju v šípkarskom športe. Juniori, ktorí absolvujú minimálne 6 mesiacov v našej akadémii získajú zdarma šípkarský dres v reprezentačných farbách nášho klubu.

Súťažná fáza pozostáva z Juniorskej šípkarskej ligy, ktorá má taktiež dve sezóny po 10 kôl. Po skončení sezóny je vyhodnotenie a odovzdanie pohárov a medailí. Body z tejto ligy sa započítavajú do celoslovenského rebríčka U18. Pre tých najodvážnejších ponúkame možnosť cestovania na rôzne celoslovenské turnaje v iných mestách.

Fáza propagácie spočíva v prezentácii šípkarského športu na základných a stredných školách vždy v septembri a októbri. Škola má počas jedného dňa namiesto telesnej výchovy pripravené terče aj s trénermi a oboznamuje sa so šípkarským športom. Počas týchto 2ch mesiacov absolvujeme cca 7-8 škôl a tento program vyvrcholí Otvoreným turnajom pre všetkých juniorov, ktorí majú záujem o tento šport a radi by začali navštevovať našu akadémiu. Tento turnaj robíme prvý krát väčsinou v strede októbra a druhý krát v Marci. Turnaj sa hrá jednoduchou hrou „vysoké skóre.“

Čo sa týka tréningov, ponúkame aj tréningy pre začiatočníkov od 18rokov a viac. Ktorí sa nevojdú vekovo do akadémie, alebo pre hráčov, ktorí by potrebovali poradiť v hraní a samozrejme aj pre hráčov ktorí hľadajú pri tréningu nad sebou pevnú ruku, motiváciu a dobré rady.